Total: 313

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Domov
    PIŠEČKIH BADMINTONISTOV PREJELO DIPLOMO NA PRIREDITVI ŠPORTNIK LETA 2013 IVAN HOTKO DVAKRAT DRUGI V ZAGREBU ZLATA ZOGICA CELJA 57 ČLANSKO DRŽAVNO PRVENSTVO V MEDVODAH KOMPLET MEDALJ IZ KOČEVJA OPEN 2014 TONI HOTKO KLONIL ŠELE V FINALU NA DOLGEM MOSTU KLEMEN KOS DRUGI V PIŠECAH URBAN KOVAČIČ ČETRI V ZAGREBU IVAN HOTKO ČETRTI V LJUBLJANI IVAN HOTKO OSVOJIL ČETRTO MESTO V SARAJEVU 55 TEKMOVALCEV IN TEKMOVALK IZ 6 OSNOVNIH ŠOLNA OBČINSKEM

Open archived version from archive

• Domov

• Novice
    mednarodnem turnirju na Kubi kjer je med posameznicami osvojila tretje mesto Povezava na rezultate http www tournamentsoftware com sport tournament aspx id AD5722AD 81CC 4B11 9278 4A08EED35987 UTROŠA DRUGI V TURČIJI Iztok Utroša je zasedel drugo mesto na mednarodnem turnirju v Turčiji potem ko je v finalu izgubil proti prvemu nosilcu turnirja Belgijcu Yuhan Tanu 11 21 12 21 Povezava na rezultate http www tournamentsoftware com sport matches aspx id

• O klubu
    Denžič blagajnik Ob ustanovitvi si je vodstvo zadalo tri pomembnejše cilje prvi in tudi najpomembnejši cilj je vzgoja mladih športnikov To je za naš kraj zelo pomembno saj je v modernem času zanimanje za šport precej upadlo in na ta način skušamo povrniti zanimanje Drugi cilj je vodena rekreacija starejših članov predvsem v zimskem času tretji cilj pa je promocija samega kraja saj je le ta zelo majhen in zaenkrat še neopažen v svetu Naš klub pa poleg treningov v telovadnici OŠ Pišece vodi treninge tudi na drugih šolah po občini Brežice Prizadevamo pa si da bi se naš način dela razširil še na druge kraje izven naše občine saj smo eden redkih klubov ki se zavzema tako za šport kot za samo vzgojo mladih talentov V domači dvorani imamo šest vadbenih skupin in ena rekreacijska skupina Vadbene skupine sestavljajo U 9 U 11 U 13 U 15 mladinci in člani Vseh članov je 107 od tega je 39 registriranih športnikov pri BZS Tadej Škof Toni Hotko Nina Češnovar Mojca Omrzel Maja Sušin Ivan Hotko David Ilinčić Klemen Kos Urban Kovačič Luka Podgoršek Denis Kapčič Janja Jagrič Če imate kakršnokoli vprašanje za vodstvo nas lahko kontaktirate na nasl ovu Pišece

• Aktualno
    je domov odnesel komplet medalj V kategoriji moških dvojic je skupaj z Juretom Kelherjem slavil V kategoriji mešanih dvojic je skupaj z Vanjo Mlejnik po razburljivem finalu moral priznati premoč dvojici Korenčič Mujkič Med posamezniki je osvojil tretje mesto Za konec lahko dodamo še odlično organizacijo CROATIA GP 2014 V soboto 5 4 2014 je v Zagrebu potekal letošnji zadnji GP serije Trump na katerem sta odlično nastopila brata Hotko V zelo močni moški konkurenci je Ivan Hotko med posamezniki imel lepo priložnost za uvrstitev v polfinale a je žal v tretjem setu moral priznati premoč letos najboljšemu igralcu sezone Mitji Bajželju ter se z tem moral zadovoljiti z petim mestom Toni Hotko je v zelo močni skupini ostal na tretjem mestu in se z tem ni uvrstil v 1 4 finale V kategoriji moških dvojic sta odlično tretjo mesto osvojila Toni Hotko ter Jure Kelher Dvojica Ivan Hotko Filip Lončarič sta osvojila sedmo mesto JAKČEV TURNIR V soboto 12 4 2014 so se v dvorani OŠ Kašelj zbrali badmintonski navdušenci na dobrodelnem turnirju Pomerili so se najboljši slovenski igralci badmintona rekreativci otroci in znane osebnosti Športni dogodek so spremljale številne delavnice zaključil pa se je ob rock n roll ritmih glasbene zasedbe Help A Beatles Tribute Band Od domačih igralcev se je turnirja udeležil le Ivan Hotko ki je v konkurenci moški posamezno osvojil 2 mesto Več informacij na spodnji povezavi http www 24ur com foto dobrodelni turnir za jakca njegova zgodba je realnost vseh otrok s cerebralno paralizo html 2 TURNIR BRATSTVA IN ENOTNOSTI V soboto 22 3 2014 je v športni dvorani Gimnazije potekal drugi turnir bratstva in enotnosti na katerem je nastopilo 91 tekmovalk in tekmovalcev iz 4 držav Srbije Bosne in Hercegovine Hrvaške in Slovenije Za odlično vzdušje je bilo poskrbljeno že v petek ko

• Urnik vadbe
    odjava uporabnika Urnik vadbe URNIK VADBE BADMINTONSKEGA KLUBA PIŠECE V DVORANI OŠ PIŠECE SEZONA 2014 2015 PONEDELJEK TOREK ČETRTEK PETEK NEDELJA 14 15 OŠ PIŠECE OŠ PIŠECE MLADINCI 15 16 U 9 U 11 U 9 U 13 ČLANI 16 17 U 11 U 13 U 11 MLADINCI 17 18 U 13 U 15 U 13 18 19 U 15 MLADINCI U 15 19 20 MLADINCI ČLANI MLADINCI 20 21

S TRADICIJO S POGUMNIMI SRCI DO ZMAGE Domov Arhiv Badmintonska zveza Slovenije Speedminton Domov Novice O klubu Aktualno Urnik vadbe Galerija Badminton Predstavitev kraja Sponzorji Povezave Prijava Prijava in odjava

• Badminton
    JEU VOLANT V začetku je bila žogica sestavljena iz plute in kokošjih peres Sčasoma so se razvili tudi rekviziti Žogica je bila opremljena izmenično s črnimi in belimi peresi da je bila bolj vidna V tej fazi razvoja so igro imenovali PICANDEU Igrale so jo predvsem dvorne dame Žogico so morale udariti čim višje ne da bi se pri tem premaknile z mesta Pri tem so morale udarjati tudi z backhandom Najbolj znana igralka badmintona iz tega obdobja je bila Kristina Švedska Med slikami je verjetno najstarejša slika francoskega slikarja Jeana Simeona Cardina 1699 1770 ki jo hrani galerija Uffizi v Firencah Slika prikazuje deklico ki v desnici drži badmintonski lopar v levici pa peresno žogico Slika se imenuje La fillette au volant Zelo zanimiva je tudi slika danskega slikarja Jakoba Muncha iz leta 1813 ki jo hrani muzej v Eidsvoldu na Norveškem Prikazuje danskega kronskega princa Friderika ki prav tako v desnici drži badmintonski lopar v levici pa peresno žogico Seveda v tistem času ta igra ni imela dosti skupnega z današnjim badmintonom Ni bilo ne črt ne mreže naloga igralcev pa je bila obdržati žogico čim dlje v zraku Igro podobno badmintonu so igrali tudi na poljskem dvoru konec 17 in v začetku 18 stoletja V Angliji domovini modernega badmintona so že v 16 stoletju igrali t i BATTLEDORE AND SHUTTLECOCK vrsta igre z loparjem in operjeno žogo O tem pričajo citati iz del znamenitih del angleških piscev iz tega obdobja Oxford English Dictionary The 1992 BATTLEDORE AND SHUTTLECOCK je bila igra v kateri sta dva igralca skušala čim dlje obdržati žogico v zraku Cilj igre ni bil v tem kako čimprej zaključiti igro temveč sta se igralca trudila zamenjati čimveč udarcev Na enem od loparjev ki jih še vedno hranijo na posestvu Badminton House v Gloucestershireu v Angliji od tod tudi današnja raba besede badminton je moč najti naslednji zapis The Lady Henrietta Somerset in February 1845 kept up with Miss Sybil Mitchell 2018 Februarja 1845 leta je dama Henrietta Somerset izmenjala 2018 udarcev z gospodično Sybil Mitchell BATTLE AND SHUTTLECOCK je postal tudi zelo popularen v Ameriki kamor so ga prinesli angleški izseljenci Moderni badminton se je začel igrati šele v drugi polovici 19 stoletja V rojstnem mestu badmintona tj na posestvu Badminton House ki je bilo last vojvode Beaufort so v sredini 19 stoletja okrevali angleški oficirji ki so bili ranjeni v Indiji Ti oficirji so vojvodi pripovedovali kako bučno so znali skupaj z angleškimi državniki proslaviti svoje zmage z veliko šampanjca Na zamaške so pričvrstili gosja peresa a prazne steklenice so uporabljali za loparje Idejo za to igro so dobili pri Indijcih ki so badminton igrali s pravimi loparji in visoko mrežo To igro ki so jo angleški oficirji poimenovali POONA oziroma KARACHI po mestih Poona in Karachi v Indiji so predstavili vojvodi Beaufort Ob predstavitvi v veliki dvorani sta bila nasprotnika ločena z mrežo oziroma z vrvico Vojvoda in njegovih sedem hčera so različico igre BATTLEDORE AND SHUTTLECOCK takoj sprejeli Po zaslugi angleških